Toy_Box / Musíme se pokusit

Toy_Box / Musíme se pokusit
Kurátor: Radek Wohlmuth
 

Termín výstavy: 11. 9.–6. 12. 2020
Vernisáž: 10. 9. 2020  I  17 hodin
Komiksový workshop s Toy_Box: 12. 9. 2020 od 14 h
Další doprovodné programy zde:  https://www.klasterbroumov.cz/cs/akce-v-klastere 

Svůj nejnovější projekt Toy_Box zaměřila na problematiku biodiverzity, tedy biologické rozmanitosti, kterou kvůli bezohledným zásahům člověka mnoho míst na světě i v našem bezprostředním okolí nenávratně ztrácí. "Výstavu tvoří výběr názorových obrazů i kreseb a doplňuje ji napínavý komiksový příběh umístěný venku, přímo v bezprostřední blízkosti kláštera. Jde o interaktivní městskou hru - velkoplošný komiksový streetart, který mění stěny domů ve stránky příběhu a čtenáři ho čtou tak, že přecházejí mezi jednotlivými místy,"  popisuje Toy_Box 

Detektivní zápletka se volně týká hlavního tématu výstavy, které rozvíjí tak, aby bylo dětem ještě přístupnější, a zároveň pro posílení autenticity využívá i klášterního prostředí. Samotná výstava vznikla jako součást projektu, který Toy_Box připravuje společně s akční ochranářskou skupinou JARO Jaroměř. 

„Projekt, jenž otevřeně apeluje na změnu chování ve prospěch přírody a udržitelného rozvoje je ukotven přímo do východních Čech, kde se výstava koná, a je spouštěcím mechanismem širší kampaně. Kombinuje nejnovější i starší práce, především kresby a závěsné obrazy, které TOY_BOX skládá do vrstevnaté instalační situace. Forma jejích prací je příznačně nesymbolická - dokumentární, místy až naturalistická, aby posílila nepřikrášleně přímočarou výpověď,“ uvádí kurátor výstavy Radek Wohlmuth. 

Toy_Box vystudovala scénografii na DAMU v Praze. Její tvorba má kořeny v techno a anarchistické scéně. Věnuje se ilustraci a komiksům, streetartu i volné umělecké tvorbě především se sociální tématikou. Více o autorce: toybox.cz 

Fotoreport z výstavy ZDE
Rozhovor s Toy_Box o výstavě si můžete pustit ZDE. Rozhovor vznikl ve spolupráci se Sympoziem ilustrace.

Projekt Dětské galerie Lapidárium se koná pod záštitou České komise pro UNESCO. 
Výstava je realizována za finanční podpory Státního fondu kultury ČR a GESTORu. Za podporu v realizaci komiksového streetartu děkujeme Městu Broumov. 

Vstupné: 30 Kč / dospělý; 10 Kč / dítě, žáci ZUŠ mají vstupné zdarma

Toy_Box MUSÍME SE POKUSIT Dětská galerie Lapidárium