Příběhy našich sousedů

Maiwaldova akademie realizuje pod taktovkou neziskové organizace Post Bellum natáčení pamětnických příběhů na Broumovsku.

Vzdělávací projekt Příběhy našich sousedů zapojuje žáky osmých a devátých tříd základních škol, tercií a kvart víceletých gymnázií. Ti se za doprovodu svých učitelů, lidí z Post Bellum a MA  na několik měsíců stanou rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy.  Mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Někteří podle příběhu kreslí komiks, jiní tvoří prezentaci pro spolužáky, další se vydají do Českého rozhlasu, nebo nahrávacího studia v klášteře Broumov, kde jim lektoři pomohou sestříhat a dotvořit nahrávku. Nakonec musí vystoupit před publikem a výsledky své práce představit veřejnosti a odborné porotě, která vybere nejúspěšnější žákovské týmy. Odměny si po půlroční práci odnáší všechny zapojené týmy,  Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout ZDE.

Ve školním roce 2017/18 se do projektu Příběhy našich sousedů na Broumovsku zapojilo šest týmů žáků  a studentů ze ZŠ Hradební a Masarykovy v Broumově, ZŠ v Teplicích nad Metují, ZUŠ v Polici nad Metují a studenti gymnázia v Broumově. Žáci a studenti představili výstupy své půlroční práce na příbězích pamětníků Miroslavy Moravcové, Jany Fiedlerové, Arnošta Obsta, Zdeňka Streubela, Jana Kosa, Karla Pfeiffera a Alexandra Stejskala.

Děkujeme městu Broumov, Teplice nad Metují a Police nad Metují za finanční podporu.

Od září 2018 chystáme pokračování projektu pro nové žákovské týmy, pokud máte zájem spolupracovat na projektu, prosím, kontaktujte nás. 

Kontaktní osoba

Pavla Semeráková
Telefon: +420 603 271 426
E-mail: pavla.semeráková@postbellum.cz