Poznej Broumovsko - individuální programy

Nabídka zajímavých programů pro rodiny s dětmi (2 dospělí a max. 4 děti)

V podobě terénních exkurzí a programů Vám ukážeme jedinečnost přírodního i historického bohatství Broumovska. Spolu s námi objevíte důležitosti a krásy našeho regionu. 

1. ZE SKAL A PŘÍRODY BROUMOVSKA

-▶ Program Broumovsko na dlani  
Terénní program po Broumovských stěnách, ve kterém se dozvíte to podstatné o krajině Broumovska. Neminou Vás zajímavosti přírody, historie i současnosti, budete číst z krajiny. Společně se přeneseme do dávných dob sopek a křídového moře.  

Vhodné pro rodiny s dětmi.  
Trasa: střední náročnost; vhodná od 8 let; Křinice – Hvězda – Supí Koš – Křinice (7-8 km)    
Časová náročnost: 4 hod  
Cena pro skupinu: 1.200 Kč 

-▶ Program Život skrytý v kamenech 
Na Broumovsku byly před miliony let bujné tropické močály s mohutnými prehistorickými stromy a rostlinami. Laguny a řeky se hemžily drobnými rybkami, písčité dno teplého mělkého moře bylo plné mořských hub a mlžů, nad nimi se ve vodě ladně vznášeli spousty hlavonožců ve svých svinutých schránkách. To vše můžete spolu s námi objevovat v místních kamenech v podobě zkamenělin. 

Vhodné pro rodiny s dětmi. 
Časová náročnost: 1 hod 
Cena pro skupinu: 450 Kč  

-▶ Program Za vodou v krajině 

Celodenní terénní exkurze, kde se budeme věnovat současnému stavu krajiny, příčinám sucha a  představíme si metody vedoucí k zádrži vody v krajině. Navštívíme lokality v okolí Zdoňova a ukážeme si revitalizaci mokřadů a tvorbu nových tůní. Seznámíme se s nevhodnými zásahy do krajiny. Vhodné pro zájemce o téma zádrže vody v krajině, o možnosti nápravy krajiny a řešení sucha. 

Trasa: střední náročnost, lokalita Zdoňovsko (10-14 km) 
Časová náročnost: 5-7 hod 
Cena pro skupinu: 1.600 Kč 

-▶ Program Broumovsko skrytou kamerou 
Děti se stanou na chvíli dobrodruhem, vydají se po stopách jelena, zajíce nebo rysa. Promění se v přírodovědce, který umí pozorovat dalekohledem nebo sledovat živou přírodu pomocí fotopastí. Poznají základní druhy zvířat žijících na Broumovsku, uvidí unikátní záběry divočiny pořízené v CHKO Broumovsko – to vše poutavou zábavnou formou pod vedením zkušeného lektora. 

Vhodné pro rodiny s dětmi. 
Časová náročnost: 1 hod  
Cena pr skupinu: 450 Kč

-▶ Program Cesta do pravěku 
Celodenní terénní exkurze, na které prožijete s geologem a jeho kladívkem zážitky mezi barevnými skalami Broumovska. Bezpečně Vás provede po pravěkých sopkách i po zkamenělém dnu dávného moře. Povypráví Vám miliony let staré příběhy o tom, jaké to bylo, když Broumovsko ještě nebylo. Mimo jiné se dozvíte, jak je geologie zajímavá a k čemu je dnes potřebná.  Vybrat si můžete podle vlastního přání jednu ze tří tematických tras: 
1. Po prvohorních sopkách – ze Šonova přes Rožmitál do Broumova 
2. Po kuestách ke kamenným hřibům – z Police n. M. přes Slavný a Suchý Důl zpět 
3. Za vodou do hloubi skal – z Hronova kolem Metuje do Police n. M. 

Vhodné pro turistické milovníky skal, neživé přírody i pro rodiny se zdatnějšími dětmi.  
Trasy střední náročnosti (12-15 km) 
Časová náročnost: 5-6 hod 
Cena pro skupinu: 1400 Kč 

2. Z HISTORIE BROUMOVSKA

-▶ Program Interaktivní prohlídky Skriptoria s knihovnou  
Interaktivní prohlídky středověké klášterní písárny pro veřejnost spojené s prohlídkou klášterní knihovny.  Vyzkoušíte si psaní husím brkem u pulpitu tak, jak psali mniši ve středověku, prohlédnete si klášterní knihovnu a trochu z její minulosti. 

Vhodné pro rodiny s dětmi. 
Časová náročnost: 1 hod 
Cena pro skupinu: 450 Kč

-▶ Program Žít  baroko  
Kde jinde proniknout do tajů barokního slohu než v perle baroka – v broumovském klášteře? Tvořivá prohlídka Žít baroko nabízí (nejen) dětem hlubší vhled do barokní architektury, sochařství, malířství a umožní jim, stát se při přípravě divadelního představení, nebo tvorby koláže na chvíli barokním umělcem, sochařem i architektem.  

Vhodné pro děti od 5ti let 
Časová náročnost: 1 hod 
Cena pro skupinu: 700 Kč 

-▶ Program Nitka a plátýnko  
Z čeho máme upletenou čepici? Která zvířata nám mohou dávat vlnu? Co se s vlnou musí udělat, abychom ji mohli použít? V tomto programu si nejen odpovíme na zvídavé otázky, ale odnesete si i vlastnoručně vyrobený vlněný výrobek.  

Vhodné pro rodiny s malými dětmi. 
Časová náročnost: 1 hod 
Cena pro skupinu: 450 Kč

Termíny rádi přizpůsobíme Vašemu přání. 
Rezervace: ma@klasterbroumov.cz, tel.  +420  734  443 165