Lapidárium

Camino na kolečkách - na vozíku život nekončí Výstava fotografií, které vznikly během 640km dlouhé výpravy po Svatojakubské cestě z Logroña do Santiaga de Compostela.

V čele osmičlenného týmu se objevil vozíčkář Jan Dušek, který má přes 14 let diagnostikovanou progresivní formu roztroušené sklerózy. Svou poutí chtěl dodat odvahu a motivaci všem lidem, kteří sedí na vozíku a myslí si, že jejich život skončil. „Nic není nemožné, stačí pouze chtít!“ je jedním z mott jeho cesty.

Jan Dušek je 37letý muž s diagnostikovanou progresivní formou roztroušené sklerózy odkázaný na invalidní vozík. Jeho sen byl absolvovat poutní cestu do Santiaga de Compostela spolu se svým devítiletým synem Jendou. Rozhodl se pokořit Svatojakubskou cestu hned z několika důvodů. Sám pro sebe vyrazil s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Všem ostatním chce hlavně ukázat, že na kolečkách život nekončí a i v těžké životní situaci je možné si splnit své sny a cíle.

Výstava se koná pod záštitou MVDr. Pavla Bělobrádka, Ph.D., MPA

Výstava fotografií v Lapidáriu spolu s komentovanými prohlídkami na přání pro veřejnost a školní kolektivy  potrvá od 20. 4. do 1. 7. 2018.

Více informací a rezervace: ma@klasterbroumov.cz