Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt, na kterém pracuje Maiwaldova akademie - VKCB ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum. Projekt zapojuje žáky osmých a devátých tříd základních škol, tercií a kvart víceletých gymnázií. Ti se za doprovodu svých učitelů, lidí z Post Bellum a MA  na několik měsíců stanou rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy.  Mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument. Někteří podle příběhu kreslí komiks, jiní tvoří prezentaci pro spolužáky, další se vydají do Českého rozhlasu, nebo nahrávacího studia v klášteře Broumov, kde jim redaktoři pomohou sestříhat nahrávku do rozhlasové reportáže. Nakonec musí vystoupit před publikem a výsledky své práce představit veřejnosti a odborné porotě. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout na těchto webových stránkách.

Projekt aktuálně probíhá. Zde můžete sledovat průběh a přípravu prvních nahrávek na Broumovsku. Od září 2018 chystáme pokračování pro nové žákovské týmy, pokud máte zájem spolupracovat na projektu, prosím, kontaktujte nás. 

Webové stránky projektu PNS: https://www.pribehynasichsousedu.cz/mista/ 

Srdečně zveme na závěrečnou prezentaci natočených příběhů, která proběhne 20. března od 16 hodin v sále Dřevník v broumovském klášteře.
Přijďte povzbudit a potěšit žákovské a studentské týmy.  

 

Kontaktní osoba

Pavla Semeráková
Telefon: +420603271426
E-mail: pavla.semerakova@broumovsko.cz

Poptávkový formulář

1.   Termín

2.   Počet zájemců

3.   Kontaktní údaje4.   Odeslání poptávky

* Takto označené položky jsou povinné.